7/24 Lastikçi

7/24 lastikçi

Lastik, bir araçta güveni ve konforlu sürüşü sağlayan en önemli unsurdur. Lastikte oluşan herhangi bir problem fark edilmezse yollarda büyük sıkıntılar oluşabilir. Lastikte oluşan arızalar bazen basit bir şekilde tamir edilerek yola devam edilebilmektedir.

Yeni lastik teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, yerinde lastik tamirine ihtiyaç geçmiş dönemlere göre azalmaktadır. Teknolojideki gelişmelerle birlikte artık lastik üreticileri daha az sorun oluşturan ve daha uzun ömürlü bir ürün sunabilmektedir.

Bununla birlikte, basit görünen bu sorun, uzman bir lastikçi tarafından kontrol edilmelidir. Lastikler, araç ile yol arasındaki tek bağlantı noktasıdır. Lastikler düzenli aralıklarla kontrol edilmezse birçok sorunu beraberinde getirebilmektedir. 

Böyle bir sorunla karşılaşıldığında ve lastikteki hasar fark edilmezse, güvenlik riskleri ve onarım maliyetleri nedeniyle yolda sürüş için büyük zorluklara neden olmaktadır. Lastiklerdeki herhangi bir problemin erken tespiti, yollarda büyük kazaların oluşmasını engelleyerek güvenli sürüş yapmamıza yardımcı olur.

Seyir halindeyken aracınızın lastiğinde bir problem (lastiğe çivi veya kesici bir cisim batması, lastik patlaması, lastik delinmesi, lastik yırtılması, vb.) olması durumunda, mümkün olan en kısa sürede aracınızı kenara çekip durdurmak en iyisidir. Sorun, bir yedek lastik ve kriko ile tamir edilebilecek şekilde bir hava kaybı veya patlak lastik ise, tereddüt etmeden yapın. 

Ancak yedek lastik veya kriko olmadığını fark ederseniz en yakın lastikçiden hemen yardım çağırın ve mümkünse aracınızı yoldan çekin. Örneğin, Ankara Kahramankazan’da yolda kaldınız ve bir lastikçiye ihtiyaç duyduğunuz bu durumda tereddüt etmeden bize ulaşabilirsiniz.

Semih Oto Lastik olarak Kahramankazan , Kazan İstanbul Yolu, Kazan Otoban Yolu, Kahramankazan İçi ve Köylerinde, Saray, Kızılcahamam, Çamlıdere, Gerede, Gölbaşı,  Etimesgut olmak üzere Ankara’nın tüm ilçelerinde 7/24 Lastikçi  olarak hizmet vermekteyiz. Ücretsiz teklif almak için veya yardım için hemen bizi arayın! Size bir telefon kadar yakınız.