Ankara Kahramankazan Lastikçi

Ankara Kahramankazan Lastikçi

Lastik araçta güvenliği sağlayan en önemli parçalardan biridir. Lastikler düzgün kullanıldığında en az arıza çıkaran araç parçalarıdır, ancak arızalanması ve her an patlayabilmesi de sık karşılaşılabilir sorunlardandır. Patlak kamyon lastiği, kamyon sürücülerinin yolda karşılaştığı yaygın bir sorundur. Sadece sinir bozucu değil, aynı zamanda kişinin sağlığı için tehlikeli olabilir. Ciddi bir sorun haline gelmeden önce bu konuda çok dikkatli olunmalıdır.

Ankara Kahramankazan’da lastik tamiri denildiğinde akla ilk gelen isim Semih Oto Lastik olarak müşterilerimize en kaliteli ürünleri sunuyoruz. Ayrıca, tüm ürünlerimizin yasa ve yönetmeliklere uygun olduğunu garanti ederiz. Semih Oto Lastik olarak her türlü lastik tamiri özenle yapıyoruz.

Semih Oto Lastik olarak verdiğimiz hizmetler: 7/24 yol yardımı, her türlü lastik tamiri, lastik rot balans ayarı, çıkma kamyon lastiği sağlamak.

Patlak lastikle yolculuğunuza başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Atmanız gereken ilk adım, şişirme sırasında lastik supabınızın bükülüp bükülmediğini veya yanlış yerleştirilip yerleştirilmediğini belirlemektir. Varsa, bu sorunun nedeni bu olabilir ve daha fazla seyahat etmeden önce bunun düzeltilmesi gerekir.

Valf üzerinde herhangi bir fiziksel hasar belirtisi yoksa, lastiğin patlamış olmasının iki nedeni olabilir – ya lastiğinizde bir miktar kalıntı var ya da iç kısmında bir miktar hasar vardır. Bunun belirlenmesi ve tamirinin yapılması gerekir.

Lastiklerle ilgili en iyi şeylerden biri, bakımlarının kolay olması ve uygun bakımla yıllarca dayanabilmesidir.

Lastik balans ayarı özenle yapılır. Titreşimleri azaltmak ve sürüş kalitesini artırmak için lastiği dengelemek önemlidir. Aracın ön ve arka lastiklerinin balanssız olması direksiyonda sallanma hissine neden olacak ve tümseklerin daha belirgin hissedilmesine neden olacaktır.

Bir lastiği dengelemek, lastiğin tüm parçalarının yerden eşit uzaklıkta olmasını sağlayacaktır. Lastiğin içindeki bilgisayar, lastiğin her iki tarafındaki farklı temas noktaları arasında ne kadar ağırlık olduğunu ölçerek dengesizlikleri tanımlar. Bir balans makinesi daha sonra, muayene sırasında bulunan kusurları yeniden dengeleyerek ve onararak titreşimleri azaltır ve sürüş kalitesini iyileştirir.

Kahramankazan’da oto lastikçi tamiri olarak profesyonel bir şekilde hizmet veriyoruz. 7/24 lastik tamirinde, ihtiyacınız olan her an yanınızda olmaya devam etmekteyiz.

Sizlere bir telefon yakınlığındayız. Hemen bize ulaşın.